Більше, ніж видання книги

Чи то успіх любить сміливих, чи доля прихильна до тих, хто не зраджує собі, — в кожнім разі сьогодні видавництво Олександра Савчука — одне з найпомітніших у своїй видавничій ніші. І цей факт — з огляду на сучасні українські реалії — може дивувати: адже тематика книжок тут українознавча, а працює видавництво у зросійщеному Харкові.
Культурологія, етнологія та мистецтвознавство — ось три кити, на яких воно стоїть.
Вже понад 10 років Видавець Олександр Савчук повертає та актуалізує нам золотий спадок української науки, культури та мистецтва.

Певно, в цій точці ми й перетнулися в інтересах. Адже молодь, яка бере участь у конкурсі «Літературна візитка краю», творячи вебсайти, теж часто стає на цей шлях. А для усвідомлення своєї приналежності до великої української культури підліткам якраз і потрібні такі видання.

Тепер між книжкових меценатів нашого конкурсу поряд з «Видавництво Жупанського» та «Віхола», Terra Incognita і Markobook  став так само яскравий і самобутній Видавець Олександр Савчук.

У видавництві Олександра Савчука побачили світ праці провідних науковців у царині українознавства: Дмитра Яворницького, Миколи Біляшівського, Дмитра Багалія, Гната Хоткевича, Михайла Драґана, братів Данила й Вадима Щербаківських, Георгія Нарбута, Михайла Грушевського, Михайла Бойчука, Василя Кричевського, Порфирія Демуцького, Юрія Шевельова, Леоніда Ушкалова тощо.
Це видання з історії культури, мистецтвознавства, етнографії, науково-мистецькі альбоми, появі яких завжди передує пошукова робота в архівах та музеях, написання фахових приміток та коментарів.

Низка виданих Олександром Савчуком книжок здобула престижні українські та міжнародні відзнаки. Між нагороджених:
• Книга Микола Біляшівський. — «Українське народне мистецтво»
• Книга Людмила Соколюк. — «Михайло Жук: мистець-літератор»
• Книга Драґан Михайло. — «Українські деревляні церкви. Генеза і розвій форм», у двох частинах.

Книга «Українська абетка. Малюнки Георгія Нарбута» здобула Гран-прі BookForum Best Book Award 2020 року, а видання «Василь Григорович Кричевський. Хрестоматія в 2 томах» — спеціальну відзнаку «Місто» BookForum Best Book Award 2020 року.

Видавець Олександр Савчук творить без перебільшення унікальні книжки. Адресуємо вас до розділу Книгарня на сайті видавництва, де їх можна придбати за видавничими цінами.
Завершимо цю розповідь розлогою цитатою самого Олександра Савчука з інтерв'ю, яке свого часу він дав літературному медіаресурсу «Читомо»*:

"... Мені важливо, що мої видання виходять саме в Харкові. Це спроба відкрити, повернути сюди «українську Атлантиду», підняти пласти, що тут приховані й на які не звертають уваги. Це така собі актуалізація повноцінного, об’ємного розуміння про Україну. [...] У Харкові мене постійно активізує ота національна байдужість багатьох харків’ян — все воно мене заряджає до роботи. [...]
Кожне видання для мене — це більше, ніж видання книги. Це велике дослідження, це музеї, архіви, це потреба самому щось нове зрозуміти.

Я вкотре переконався, що є покупці двох типів. Одні — купують книжки уже знаних їм авторів або зі знаної тематики. Другі ж — купують щось для себе геть нове, чого не знають — але хочуть довідатися. Другої категорії набагато менше".

Ми певні, що учасники Всеукраїнського конкурсу Літературна візитка краю належать і до другої категорії.


Книги видавця Олександра Савчука, м. Харків

А оскільки гарні конкурсні сайти не помістяться у 25-ку, список меценатів лишається відкритим.
Заохотьте команди своїх земляків або цікаві вам сайти інших учасників приватною книжковою відзнакою чи грошовим датком. (У кожній команді 4 підлітки та вчитель).

Підтримати Всеукраїнський конкурс створення вебсайтів «Літературна візитка краю» 2021-го року.

* на обкладинці статті — світлина з матеріалів медіаресурсу "Читомо"

Заказать звонок

Ресурс или чанк не найдены для шаблона с id= 'form-modal'
×