Творення сайту: ще трохи порад

Кажуть, пильне око завжди знаходить спільні риси між господарем та його чотирилапим улюбленцем. Може, це й жарт, та, мабуть, є в ньому частка правди. Ваше творіння – вебсайт – буде відображенням особистостей (команди) значно більшою мірою. Саме тому ми цінуємо кожну конкурсну роботу і не хочемо уподібнювати сайтів. Формулюючи ці поради, лиш прояснимо деякі ваші сумніви та відповімо на запитання. 

Яке наповнення сайту є ціннішим? Відповідь проста: працюючи над сайтом, уявіть себе на місці користувача мережі, який любить літературу й хоче дізнатися, чим пишається ваш край. Що, на вашу думку, змусить його лишитись на сайті або повертатися до нього?

Між ваговитих письменників чимало таких, чиє життя не тільки література, а й присвята ідеї чи обраній справі. Такі люди надихають і через століття.
Покажіть те, що торкає в людині вас особисто: це зацікавить і ваших ровесників, і інших користувачів сайту.

Та хай би скільки читали ми ПРО письменника, знаємо по нього надто мало, поки не торкнемося його Слова.
Наповнюючи сайт, пам’ятайте, що він передусім літературний – тож має показати твори письменника, а не лише обкладинки та описи книжок.

Ми прагнемо гуртом відкривати високохудожнє слово. На одній з чільних сторінок сайту представте письменника через найкращі його твори. Хочете подати більше творів – подайте: переходами з обкладинок чи назв на тексти або іншим способом.
Сказане вище не означає, що ви маєте запропонувати повну бібліотеку творів письменника, ні, бо зробити це непросто. Але дозвольте читачеві літературне знайомство.

Робите сайт про класика – не бійтесь його слави, будьте творчими. Хочете – покажіть класика – людину і митця –  так, як бачите його ви, молоді люди. Маєте бажання – покажіть одну з граней творчості класика – ту, яка найцікавіша вам.
В кожнім разі хай над вами не зависає те, що цього письменника ви вчите у школі. Забудьте про підручники – відкривайте собі людину і слово, уявіть, що ви сучасники письменника; приміряйте його слово до нашого часу.
В наповненні сайту можна йти і звичним ходом – однак ваш сайт не буде схожий на інші.

Якщо творите сайт про літератора-сучасника, пам’ятайте, що це сайт не для нього, а про нього.

Не витрачайте зусиль на сканування грамот і дипломів літератора-сучасника: навряд чи це те, що збагатить читача та вас; не обтяжуйте сайт відведеною під це опцією меню: цінність її сумнівна як для публіки з вишуканими літературними смаками, так і для широкого загалу.
Високі літературні відзнаки досить назвати, оповідаючи біографію письменника. Головне ж – створене письменником: покажіть, чим він може бути цікавий вашим ровесникам, землякам, всеукраїнському загалу.

Конкурс «Літературна візитка краю» не є додатком до уроків літератури рідного краю чи краєзнавчих студій. Не варто перетворювати сайт на методичний посібник для вчителя. Змістовний сайт стане в пригоді кожному, хто шанує художнє слово, – а отже, і вчителеві.

Відчуття міри – ваш друг. Не варто обсаджувати сайт лискучими квіточками та метеликами або рухомими деталями, які відволікають читача.

У попередньому конкурсі журі помітило, що лаконічні естетичні сайти нерідко виграють перед тими, які заповнені густо, але не естетично.
Естетика сайту важлива.

Нагадуємо, що патріотична спілка "Музичний батальйон" оголосила в конкурсі власну номінацію – тож ті, хто обрав героями своїх сайтів поетів, на чиї вірші митці Музбату мають пісні, можуть збагатити свої сайти цими піснями. Кілька таких ми показували на нашій Facebook-сторінці: https://www.facebook.com/LiteraturnaVizytkaKraiu/posts/258907869083414

Ви можете самі звернутися до музикантів з проханням надати відео- чи аудіозапис належного формату або – напишіть нам листа – ми сконтактуємо вас.
Ось трохи імен, з якими працюють митці Музбату:


Ще раз про адресу сайту. Обираючи платформу для створення сайту, керуйтеся все ж тим, що він має жити й після конкурсу. Якщо безплатний сервіс не дозволяє вписати в адресу надто довге прізвище письменника, поступіться цим. Звісно ж, не будемо користати сервісів ru. І постараємось уникнути на сайті опцій меню російською («Главная» та ін.).

Поради – це лиш поради. Ви вільні у творенні сайту. Ми знаємо, що і вчителі, і старшокласники мають чимале навантаження, – тож цінуємо вже саме ваше бажання розповісти про непересічного земляка. Для нас важливо, щоб ви мали втіху з тої праці і дотримались Положення про конкурс.

Про те, як перемогти в конкурсі, ми писали у статті "Поради учасникам".

Заказать звонок

Ресурс или чанк не найдены для шаблона с id= 'form-modal'
×