Розгляд заявок не формальність

Переконливо просимо вас, шановні конкурсанти: не починайте роботу над сайтом, поки ви не отримали відповіді про схвалення заявки. Поінформувавши обраного вами літератора заздалегідь, ви можете потрапити в незручне становище, якщо заявку буде відхилено. Ми не хочемо цього ні для вас, ні для себе. В Положенні зазначено: "Що швидше команда надішле заявку, то швидше отримає підтвердження та зможе взятися до створення сайту." Тобто спочатку підтвердження -- тоді все інше.
 
"Опрацювання заявок та надання відповідей триватиме за порядком надходження заявок до 5-го березня", -- сказано в наступному речені. Оргкомітет наближається до завершення цієї роботи. 

Нас дуже сповільнює те, що частина конкурсантів не достатньо вивчила Положення про конкурс-2021 -- тому поміж інших ми отримали завки, де зазначено місцевих літераторів, краєзнавців, активістів, просвітників, учителів, випускників закладу тощо, які працюють у слові, іноді мають не одну літературну збірку (часто й відзнаки), але не підпадають під формулювання, які є в Положенні.

Ще одне. Конкурсанти творять сайти не для літераторів, не на їхню потребу. Вебсайти "Літературної візитки краю" -- це праця молоді та підлітків над собою, це можливість їхнього розвитку та формування художнього смаку. Не треба схиляти дітей робити вебсайт для свого приятеля. Натомість є приємні приклади, коли разом з дітьми та вчителями створенням сайту про видатного уродженця краю (області) опікується місцевий літератор.  

Конкурс регламентований Положенням. Висвітлення діяльності навіть найпрекрасніших людей вашого району, села чи міста не є його завданням. До того ж ми не раз підкреслювали, що вибір імені можна робити в межах області. Це не обов'язково має бути класик, але це має бути слово, яке міцно стоїть на ногах. Спілки, літоб'єднання, дипломи -- це, як показує життя, другорядна річ.

Оргкомітет з повагою ставиться до кожного літератора, як і до учасників конукрсу. Тож і з вашого боку ми розраховуємо на розуміння та повагу до нашої праці й часу.
Не хвилюйтеся за пізніший початок роботи. Якщо ці 5 днів будуть потрібні вам для завершення сайту, скажете -- ми додамо їх вашій команді. 
 
Якщо відхилення завки знеохочує вас, і ви передумали брати участь у конкурсі -- це ваше право. Можливо, прочитавши чільні матеріали нашого сайту, ви побачите справу по-іншому і повернетесь до змагань наступного року (пошук героя сайту вимагає певних зусиль). 
Участь у конкурсі виключно добровільна, в її основі -- бажання підлітків та вчителя (чи біліотекаря) відкрити, дослідити, осмислити  чи переосмислити літературну постать. Участь у конкурсі не регламентується керівництвом освітніх установ, закладів, бібліотек тощо.
 
А поки що оргкомітет веде дослідницьку роботу в мережі та бібліотечних каталогах: шукає тексти ваших земляків, поданих у заявках. Поспішаємо, як ми й зазначали, завершити до 5-го березня (включно).
 
Невдовзі ми переглянемо сайти, нанесені на мапу торік, -- з огляду на відповідність їх концепції конкурсу, яка тепер, через досвід, окреслюється чіткіше. 

На завершення додамо для тих, хто вже отримав відповідь: працюючи над сайтом, будьте творчі. Покажіть письменника так, як бачите його ви (звісно, не припускаючись фактичних промилок чи перекручень фактів). Акцентуйте на тому, що вам найцікавіше у слові та житті цієї людини, що вас торкає, дивує, вражає. Не переобтяжуйте сайт кілометрами дипломів та грамот літератора -- покажіть Слово, яким може пишатися ваш край (область). А про відзнаки можна сказати в розповіді.
Дивіться на свій сайт очима майбутнього користувача: цікаво йому буде на сайті чи ні? 
Якщо робота над сайтом -- літературною, естетичною, технічною його складовою --  захоплює команду, ви на правильному шляху. 
 

Заказать звонок

Ресурс или чанк не найдены для шаблона с id= 'form-modal'
×