Про 7 чудес і не тільки

Партнером другого Всеукраїнського конкурсу «Літературна візитка краю» став Фонд Миколи Томенка «Рідна країна».  В активі цієї оганізації налічуються десятки благодійних програм та акцій.
Все, що робить Фонд, спрямоване на популяризацію та збереження української історії і культури та розвиток вітчизняного туризму.
В одному матеріалі відобразити 15-річну діяльність ми не зможемо: зроблено було багато.
Але важливо, що фонд власним прикладом засвідчив: працювати для України можна і вдається навіть без жодної бюджетної копійки, без схвалення чиновників та без перебування у владному кріслі.
Треба лише бути світоглядно українцями і щодня, щохвилини будувати Український світ — у собі, довкола себе, у своїй країні.

«7 чудес України»
Загальнонаціональна акція «7 чудес України» була започаткована Фондом Миколи Томенка «Рідна країна» у 2007 році. Вона стала найрезонанснішим та найуспішнішим проектом у галузі популяризації вітчизняного туризму за роки української незалежності.
За результатами акції у 2007 році країна визначила «7 історико-архітектурних чудес України», якими стали: Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець», Києво-Печерська Лавра, Державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця», Національний дендрологічний парк «Софіївка», Херсонес Таврійський, Софія Київська та Національний заповідник-острів «Хортиця».

Вже за рік, у 2008 році, відбувся другий етап акції – «7 природних чудес України», переможцями якого було визнано: Біосферний заповідник «Асканія-Нова», Регіонально-ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя», Дністровський каньйон, Мармурову печеру, Національний природний парк «Подільські Товтри», озера Світязь та Синевир.
Після проведення акції один з її переможців — Біосферний заповідник «Асканія-Нова» — за ініціативи та підтримки Фонду став учасником всесвітнього дійства «New seven wonders of nature» (450 номінантів з усього світу). Фондом була організована акція «Покажемо світу природні чудеса України. Підтримаємо «Асканію-Нову» у всесвітньому конкурсі «7 нових чудес природи».


В ході кампанії було розміщено телевізійні ролики, радіорекламу, зовнішню рекламу на бігбордах і сітілайтах та рекламні банери в Інтернет-просторі із закликами проголосувати за українського номінанта.

16 квітня 2009 року в рамках акції було проведено «День Європи в «Асканії-Новій». Завдяки вдалій рекламній кампанії Заповідник «Асканія-Нова» став одним із 77 чудес світу!

2010-го року широкому загалу презентовано третій проект акції — «7 чудес України: замки, фортеці, палаци». Переможцями визначено: Аккерманську фортецю, Алупкінський палац, Кам’янець-Подільську фортецю, Луцький Верхній замок, Митрополичий палац у Чернівцях, Палац у Качанівці, Хотинську фортецю.

2013-го була проведена акція «7 чудес Києва», переможцями якої стали (за абеткою): Андріївська церква та Андріївський узвіз, Будинок з химерами, Видубицький монастир, Володимирський собор, Києво-Могилянська академія та Старий Поділ, Києво-Печерська лавра, Софія Київська. Оргкомітетом акції було прийнято рішення відзначити також СПЕЦНОМІНАНТІВ акції: Михайлівський Золотоверхий собор — як найвизначніший з відтворених об’єктів Києва, а також Миколаївський костел та Національний художній музей — як дві визначні пам’ятки столиці, які потребують негайної реставрації за підтримки держави.

2016-го року визначено переможців акції «7 чудес України: історичні міста й містечка». Переможцями стали: Бердянськ (Запорізька обл.), Біла Церква (Київська обл.), Галич (Івано-Франківська обл.), Диканька (Полтавська обл.), Канів (Черкаська обл.), Ніжин (Чернігівська обл.) та Хуст (Закарпатська обл.).

Крім того, Оргкомітетом було визначено три спецномінації для міст, що мають значний туристичний потенціал і зацікавленість місцевої громади у розвитку своїх населених пунктів. Спецномінаціями відзначені: Бердичів (Житомирська обл.), Жовква (Львівська обл.), Теребовля (Тернопільська обл.).

На сьогодні відзнято 50 фільмів проекту «7 чудес України»:
• 10 фільмів із циклу «7 історичних чудес України»;
• 10 фільмів про «7 природних чудес України»;
• 20 фільмів із циклу «7 чудес України: замки, палаци, фортеці»;
• 10 фільмів про «7 чудес України: історичні міста та містечка».

Все це доступне широкому загалу в ютубі, на сторінці проекту "7 чудес України" та на світоглядному порталі «Рідна країна». 

Це лиш одна з граней діяльності Фонду Миколи Томенка «Рідна країна». В наступних матеріалах розкажемо про інші, не менш цікаві.

Нагадуємо, що парнером нашого конкурсу є також  журнал «Український туризм», провідне в Україні видання в галузі туризму.

Заказать звонок

Ресурс или чанк не найдены для шаблона с id= 'form-modal'
×