Претекст

Всеукраїнський конкурс створення вебсайтів “Літературна візитка краю”

Хоч би в який куточок України ми втрапили, краєзнавці назвуть нам десятки потужних літературних імен. Україна рясніє ними. Та не тільки широкому загалу, а й землякам ці імена відомі далеко не завжди.

З іншого боку, є постаті широко знані, які стали, сказати б, прапорами свого краю, — та підлітки, молодь бачать у них радше забронзовілих героїв.

Цікаво, які постаті є цінними для сучасної молоді? Чи цікава старшокласникам історія своєї малої батьківщини? Якщо так, то чиїм же словом похвалитися перед усією Україною хочеться передусім?

З цього питання і постав конкурс.  А оскільки  учасники мали повну творчу свободу, то він став свого роду дослідженням літературних смаків та інтересів шкільної молоді. Єдиною посутньою умовою конкурсу було те, що створений сайт має розповідати про видатного письменника, уродженця краю (області).

Постав він і з нашого бажання показати старшокласникам, що досліджувати, пізнавати свою малу батьківщину — надзвичайно цікаво. Відкривати її собі й світові — захопливо.

Оскільки особливість конкурсу полягає в поєднанні технічної творчості й літературних та історичних зацікавлень, — а така конкурсна  ідея нова, — то кількість учасників і рівень їхньої підготовки передбачити було важко.

Та непросте конкурсне завдання викликало несподівано широкий інтерес — 234 команди подали заявки на участь у першому конкурсі (2020-го року). Проте майже сотня з них потім відступила.

У кожній команді працювали 4-5 підлітків (а це старшокласники, учні коледжів, технікумів і позашкільних освітніх закладів) та керівник-учитель.
Учасники першого конкурсу створили 135 (!)  вебсайтів про відомих письменників-земляків.

На участь у другому конкурсі (2021р.) заявки подали вже 340 команд.
290 з них  отримали схвалення — зрештою, втілили свій задум 220 команд.

Усі ці сайти нанесено на електронну мапу, вони функціонують і є доступними для українців у всьому світі.

А проте це далеко не один результат конкурсу.
Читайте статтю Про конкурс.

***

Зростання інтересу до конкурсу промовисто засвідчує, що ідея просування малої батьківщини торкає молодь на всіх теренах України. Підлітки мають потребу пишатися рідним. 
Питання в тому, чи готові ми, дорослі, плекати й мотивувати цю потребу?..


Як підтримати

Заказать звонок

Ресурс или чанк не найдены для шаблона с id= 'form-modal'
×