Поради учасникам

Якщо ви вагаєтесь, брати участь у конкурсі чи ні, розкажемо про нього трохи більше.

Конкурс "Літературна візитка краю"-2021 розширив вікові межі учасників. Нині ними можуть бути учні 8-11 класів закладів загальної середньої освіти, професійно-технічних та закладів передпрофесійної освіти, а також вихованці закладів позашкільної освіти — віком від 13 до 17 років.

Керівником команди може бути вчитель — української літератури, інформатики або інший.

Склад команди: 4 учні та вчитель-керівник.
Команда може бути різновіковою.

Створений командою сайт не має бути конче грандіозним за кількістю інформації. Передусім сайт має бути гармонійний.
Адже й сайт-візитка, — якщо він збалансований, змістовний, висвітлює особистість письменника, містить його твори, естетично та охайно оформлений, — є цінним.
Та одна справа стягти в конструктор перше-ліпше, що лежить в мережі, інша — опрацювати ту інформацію, вибрати найцікавіше, додати власного чи місцевого матеріалу.
Безперечно, присутність на сайті-візитці оригінальної інформації: власного відеозапису чи мапи, пов'язаної із життям видатного письменника, збагатять його.

Якщо ж ви ставите собі за мету зробити масштабний сайт, зважте, чи під силу вам структурувати його так, щоб користувач не заблукав у ньому.

Чи вистачить вам терпіння охайно відсканувати усі світлини, які ви задумали подати? Чи готові ви зробити підписи до них?

Підписані світлини (ілюстрації, художні роботи тощо) засвідчують повагу до користувача. Зрештою, це вимога до подачі візуальної інформації. Торішній конкурс показав, що не всі люблять надписувати світлини... Дата, місце й персонажі почасти лишилися таємницею.
При виборі світлин пам'ятайте, що вони покликані нести певну інформацію. Інформація визначає цінність світлини.

Якщо ви подаєте 10 світлин Івана Франка, не варто надписувати їх: "Іван Франко" — позначте поряд з іменем хоча б рік.

Бажано не скорочувати власних назв. Якщо письменник народився в селі Висока Гора, не пишіть, що він "з В. Гори". Подаючи імена, пишіть їх теж повними: не "П.Зайцев — біограф Тараса Шевченка", а "Павло Зайцев — біограф Тараса Шевченка". Ці прості речі зроблять вашу розповідь живою.

Власні відеоінтерв'ю з науковцями, краєзнавцями, родиною чи нащадками знаних письменників безперечно збагачують сайт.
Якщо герой сайту — знаковий сучасний письменник, особливо ж літнього віку, — ваш відеозапис теж буде цінним. Можете, хочете — зробіть. Зважайте на якість запису, на те, чи достатня сила звуку.

Викладаючи відео в ютуб, не забудьте підписати його та виставити опцію "для всіх".

Роздобудете відеозаписи минулих років, світлини, документи — долучіть. Все нове, що ви оприлюдните на сайті, має особливу цінність.

Наявність на сайті відео не є конкурсною вимогою чи умовою.

Вибираючи платформу, хостинг та доменне ім'я для сайту, обміркуйте ваші плани. Ви робите сайт лише на конкурс чи хочете, щоб він жив і далі? Це рішення виключно за вами і на оцінку сайту не впливає.
Якщо берете платний хостинг та доменне ім'я і схочете, щоб сайт жив, їх доведеться продовжувати. Чи не обтяжуватиме це вас?

Пам'ятайте, що кожен сайт (якщо його створено з огляду на концепцію конкурсу та без порушення Положення про Конкурс) ми наносимо на інтерактивну мапу Конкурсу. Якщо по завершенні року користування платним хостингом чи доменним іменем вирішите не продовжувати, просто попередьте нас, — щоб на мапі не біліла пляма погаслого сайту, ми знімемо його.

З попереднього конкурсу знаємо, що багатьох учасників хвилювало питання, як не помилитися з вибором героя сайту.
Вибираючи його, зверніть увагу на п.1.2 Положення про Конкурс — творіть сайт про "одного із знакових, видатних літераторів свого краю (області)".

Вибір — ваше право. Під кожним із наступних формулювань певно ж знайдуться і ваші земляки: давня українська література, класик національного масштабу, широковідомий визначний письменник, постать малознана, але вагома за масштабом свого життя і слова, призабутий класик, письменник певної літературної школи, письменник української еміграції, місцевий талановитий сучасник, чиє слово звучить чи варте звучати на всю Україну.

Обираючи героя сайту, зважте, що конкурс відхиляє заявки, в яких зазначено літераторів, що працюють на російську літературу (20 чи 50% українськомовних текстів ситуації не міняють). Літератор, російськомовний або двомовний в побуті, так само не сприяє досягненню мети, яку ставить перед собою конкурс «Літературна візитка краю». 

Якщо літератор народився в іншому краї, та якийсь період його життя тісно пов'язаний з вашим краєм, – він теж може бути героєм сайту. Микола Костомаров народився на Воронежчині — хто присвятить йому конкурсну роботу?.. Проте життя вченого було тісно пов'язане, зокрема, з Харковом та Києвом, останній рік – з Чернігівщиною.

Зважте як вчитель, наскільки цікаво й важливо підліткам більше дізнатися про життя саме цього письменника та як їх збагатить творче надбання автора.

Поет чи прозаїк, драматург, сатирик, гуморист, публіцист, майстер художнього перекладу, літературний критик — обмеження нема.

За потреби, зверніться до джерел про українські літературні школи та літературні об'єднання: Гроно, Ланка, МАРС, ВАПЛІТЕ, Авангард, Київська школа поезії, Молода муза, Музагет, Харківська школа романтиків, Неоромантики, Плуг, Ми, Нью-Йоркська група, Слово, Танк, МУР, Празька школа тощо — там багато вартісних імен, зокрема й ваших земляків. Згадайте також про Розстріляне відродження, про шістдесятників та їхніх талановитих наступників.

Якщо на нашій мапі вже є сайт про обраного вами письменника, — це не перешкода: творіть свій, зробіть цікавіший.
Спрямуйте команду, але дозвольте їй зробити вибір самій — хай підлітки творять сайт охоче, про того, чиє письмо й життя справді зацікавить їх — зацікавить так, щоб захотілося представити ним свою малу батьківщину.

Не соромтеся залучити до роботи над сайтом місцевий музей, бібліотеку чи будь-яку іншу культурно-мистецьку чи освітню установу. Ви (підлітки, молодь) робите серйозну справу, яка важлива для всієї місцевої громади — обов'язок громади допомогти вам і сприяти вашому успіхові.

Просіть допомоги і у вичитуванні текстів сайту на предмет помилок: орфографічних, пунктуаційних, граматичних, лексичних, стилістичних, фактичних.

Уважно прочитайте Положення про Конкурс-2021.

Важливо, щоб сайт випромінював енергію творення. Творіть з любов'ю — і успіх вас не омине. Конкурс-2021 передбачає відзнаки в номінаціях.

Якщо все ще вагаєтесь, брати участь у конкурсі чи ні, не вагайтесь — беріть. Представте свою малу батьківщину Україні та світові!

Для реєстрації участі в Конкурсі перейдіть за стежкою: https://litvizytka.org.ua/2021#registration

Це анкета-заявка №1, про яку йдеться в Положенні.

Заказать звонок

Ресурс или чанк не найдены для шаблона с id= 'form-modal'
×