Незабутні мандри переможців

По завершенні навчального року, іспитів, а для декого — і ЗНО,  команди-переможці отримали заслужену нагороду: мандрівки! Саме такий подарунок передбачали умови конкурсу "Літературна візитка краю". 
Отже, три команди-переможці — три екскурсії-нагороди.
Ці мандрівки геть не схожі одна на одну — зрештою, як і наші команди та їхні конкурсні роботи. 

Команда ЗОШ села Тересва, що на Закарпатті, (творці вебсайту про Петра Мідянку) обрала краєзнавчий туризм з елементами спортивного відпочинку і вирушила до Дикого озера на Міжгірщині. Ця перлина лежить в улоговині, дістатись до неї вельми непросто, — тож не диво, що й переважна більшість мешканців Закарпаття лише чула про дивовижне Озірце — ще одна назва Дикого озера.

Команда Тересвянської ЗОШ (Закарпатська обл.) та керівниця команди Галина Іванівна Зизень

Наші ж конкурсанти не лише дістались до Озерця, а й дорогою побачили та почули чимало цікавого. Цей незабутній активний відпочинок на Закарпатті запропонувала турагенція "Не Межа" (м.Тячів): https://www.instagram.com/nemezhaclub/

Треба сказати, що назва агенції цілком відповідає її характеру: тут пропонують і походи різної складності, і скелелазання, і сплав річкою, і вилазку до печер, і навіть ночівлю в хатинці... на дереві. Так, так, і це ще не межа! Активний відпочинок на будь-який сезон круглий рік або — тиша і спокій в садибі на краю світу. Що кому до душі.
Наші спраглі знань переможці хотіли руху і пізнання. Чи склалось, як гадалось, дивіться світлини та читайте розповідь команди "Тересовська формація".

  • Команда школи села Черняхів Обухівського району на Київщині (творці вебсайту про Миколу Кагарлицького) обрала історичну екскурсію і відвідала Чигирин, Суботів та Холодний Яр, який у XVIII ст. став одним з центрів гайдамаччини, а на початку XX ст. — місцем українських визвольних змагань: тут діяла Холодноярська республіка.

    Команда Черняхівської ЗОШ відзначена мандрівкою Суботів - Чигирин - Холодний Яр.Команда Черняхівської ЗОШ (Київська обл.) та керівниця команди Віра Миколаївна Березюк

    Про яскраві враження від подорожі читайте та дивіться фоторозповідь команди.
    Ми лиш додамо, що провела екскурсію туристична компанія "ЕтноСвіт",  досвідчений учасник туристичного ринку України. 

Так само особливою була мандрівка школярів із села Броска на Одещині (вебсайт про Михайла Василюка). Це ще одна команда-переможець конкурсу.
Турагенція "Сонячний вітер" (м.Ізмаїл) занурила в етнокультурне розмаїття української Бессарабії.
На Одещині здавна мешкає чимало національних спільнот, одна з них — гагаузи. Тож це була краєзнавча подорож з етнографічною складовою.
Навідавши гагаузьке село Котловину, команда ознайомилася з народними традиціями та побутом: побувала в місцевому музеї, побачила традиційні народні килими та сам процес ткання за станком, взяла майстер-клас з гагаузьких танців та традиційної гри в кості. 

Команда Бросківської ЗОШ (Одеська обл.) та керівниця команди Оксана Миколаївна Степаненко

Послухавши гагаузьких пісень і покатавшись верхи на коні, мандрівники мали обід на березі озера — традиційну гагаузьку їжу з печі.
Дорогою назад завернули до мальовничого села Плавні, до Ялпузьких пірамід. Озеро Ялпуг — одне з найбільших прісноводних озер України. На його берегах природа витворила химерні глиняні кручі, схожі на піраміди. Фотозвіт про подорож — до вашої уваги.    

Ці змістовні екскурсії подарував переможцям партнер конкурсу-2021 журнал "Український туризм".

А журнал  "Однокласник"  у жовтневому числі розповів про 7 сайтів, які склали короткий список переможців "Літературної візитки краю" 2021-го року.

Погодьтесь, пізнавати рідне не тільки цікаво та корисно, а й приємно! 

Вручення відзнак іншим командам. День знань. Фотомиті.

 

Заказать звонок

Ресурс или чанк не найдены для шаблона с id= 'form-modal'
×