Імена

Всеукраїнський конкурс створення вебсайтів “Літературна візитка краю”

Учасники Всеукраїнського конкурсу «Літературна візитка краю» створили 135 вебсайтів про письменників. Кожен з цих вебсайтів — зворушлива розповідь про свою малу батьківщину, про її унікальний голос.
Одні сайти — про сучасників, інші — про класиків. У когось сайт повноформатний, у когось — сторінка, блог.

Деякі команди здійснили велику пошукову роботу, зібрали розрізнені матеріали, яких досі в мережі не було. Інші — збирали, структурували та опоряджували матеріали з уже наявних джерел. Тож вагомим є сам факт появи цих письменницьких вебсторінок.

Для наповнення вебсайтів підлітки творили відеофільми та фотоархіви та фільмотекимапи місць, пов’язаних з іменем письменника;  записували відеоінтерв’ю з письменниками-сучасниками  та відеоінтерв’ю з  дослідниками-краєзнавцями, науковцями, музейними працівниками, бібліотекарями, монтували буктрейлери,  долучали архівні відеоматеріали, аудіокнижки,  та власні аудіорозповіді, твори у форматі pdf та галереї музейних світлин, робили постановки за творами письменника, розробляли квести, влаштовували художнє читання прози  та поетичних творів.

Деякі команди широко популяризували створені сайти в місцевій пресі, на радіо та на телебаченні.
До творення сайтів команди нерідко залучали місцеві культурні осередки: музеї, бібліотеки й навіть театри (команда Бердичівського вищого професійного училища співпрацювала з місцевим Музично-драматичним театром).

Команда ліцею № 17 м. Хмельницького спілкується з героєм свого сайту Петром Савчуком у місцевому літературному музеї.

Рівень дизайнерських навичок та смаки учасників різні. Технічне завдання вони вирішували теж по-різному. Більшість користувалася конструкторами для створення сайтів, а проте чимало команд володіють умінням писати оригінальний сайт.
І хоч ці учнівські роботи потребують вдосконалення, вони дали учасникам конкурсу поштовх не тільки вивірити свої навички та вміння, а й обдумувати та проживати обрані теми.

Конкурс має  свою сторінку в мережі Facebook: «Літературна візитка краю». На цій сторінці команди мали можливість знайомитися зі створеними на конкурс сайтами, порівнювати свою роботу з іншими. Також вона служить полем комунікації, демонструє учасникам відкритість організаторів та журі.
Сторінка стала для учасників майданчиком змагань і викликала бажання вдосконалюватися. Діти (та й учителі) розуміють, що на шкалі майстерності їхні команд розкидані дуже широко.

 

Створено інтерактивну мапу конкурсу.
За кожною позначкою — перехід на сайт про письменника. Ця Google-мапа допомагає  зберегти сайти та популяризувати їх у будь-якому куточку світу, де є українці.
Мапа також є точкою відліку для продовження конкурсу.

Мапу поцінували, зокрема, вчителі, бібліотекарі, музейні працівники — зацікавлені в поширенні краєзнавства та літературних знань беруть її на сайти своїх закладів.

***

Долучіться, підтримайте бажання підлітків пізнавати свою малу батьківщину!
Ми починаємо конкурс-2021 і хочемо заохотити їх та вчителів-подвижників достойними відзнаками.

Як підтримати

Учасники з’їзду українських письменників з нагоди 100-річчя виходу у світ «Енеїди» Івана Котляревського. Львів.

Зліва направо:
1-й (нижній) ряд: Михайло Павлик, Євгенія Ярошинська, Наталя Кобринська, Ольга Кобилянська, Сильвестр Лепкий, Андрій Чайковський, Кость Паньківський.
2-й ряд: Іван Копач, Володимир Гнатюк, Осип Маковей, Михайло Грушевський, Іван Франко, Олександр Колесса, Богдан Лепкий.
3-й (верхній) ряд: Іван Петрушевич, Філарет Колесса, Осип Кишакевич, Іван Труш, Денис Лук'янович, Микола Івасюк.
Вікіпедія

Заказать звонок

Ресурс или чанк не найдены для шаблона с id= 'form-modal'
×