Про конкурс

Всеукраїнський конкурс створення вебсайтів “Літературна візитка краю”

Всеукраїнський конкурс «Літературна візитка краю» дав цікавий зріз літературних смаків та вподобань шкільної молоді.
Старшокласники, учні технікумів та коледжів створили 135 сайтів у першому та 220 у другому конкурсах. Ці роботи розповідають про видатних письменників, уродженців краю (області).
Серед створених — сайти (перефразуємо назву відомої антології Івана Малковича) від Сосюри до Жадана. Та навіть не від Сосюри, — від Боровиковського й Глібова.

Класики й сучасники, славетні й призабуті, широко знані й мало відомі імена. Між поетів та прозаїків — публіцисти, перекладачі, критики, драматурги, гумористи, піснярі, мовознавці, краєзнавці, видавці тощо.

Борис ГрінченкоЛеся УкраїнкаОлекса ТихийВасиль СимоненкоДокія ГуменнаЛеонід ПолтаваСергій Єфремов,  Григір ТютюнникБорис Мозолевський —  очима старшокласників.
Декотрі зі створених ними вебсторінок — колосальна праця!

Є низка робіт, присвячених письменникам Розстріляного Відродження та шістдесятникам. Цей перелік не вичерпується сайтами про Олексу Влизька та Валер’яна Підмогильного, Ігоря Калинця та Івана Світличного.

До речі, підлітки з Луганщини та Дніпропетровщини відкривають користувачам мережі не надто широко відомі, але так само вагомі в цьому ряду постаті Володимира Михайличенка (1936–1978), Івана Савича (1914–2000) , Михайла Пронченка (1909-1942), Володимира Сіренка (1931-2015).
Команда Каховської гімназії створила сайт про знаменитого художника, каховця Михайла Жука (1883-1964), закцентувавши на його літературний талант. Сайт увійшов до трійки переможців конкурсу.

Вибір імен дивує розмаїттям: між героїв сайтів і тісно пов’язаний з Поділлям поляк Юліуш Словацький, і залюблений у Бердичів Шолом-Алейхем. Ще одна унікальна особистість — засновник мови українських греків, румей Георгій Костоправ.
Кілька сайтів присвячено письменникам з діаспори. Між них діти відкривають нам ім’я мовознавця Дмитра Кислиці.

Чимало імен підлітки актуалізували. Героїв своїх вебсторінок деякі команди — це очевидно — обирали й за яскравими штрихами біографії, за сумарною цінністю особистості — не лише за літературним доробком. І це додає роботам ще більшої ваги.

А проте чимало команд присвятили сайти сучасним письменникам.
Василь Голобородько, Петро Мідянка, Василь Марсюк, Любов Бенедишин, Віктор Гриценко, Павло Вольвач, Ірен Роздобудько, Сергій Жадан… Усіх не злічити.

Між сучасників, якими пишається молодь, є і письменники-краєзнавці — як-от Володимир Чос. Виявляється, до нього ніхто  так повно не опрацював містечко Городище не Черкащині.
Діти поспішили записати з письменником відеоінтерв’ю.

Треба сказати, що між  відеоматеріалів є навіть короткі  фільми, створені конкурсантами для своїх сайтів.  Це особливо цінне надбанням конкурсу.
Не менш цінні давні відеозаписи, що їх конкурсантам вдалося відшукати, щоб долучити до своїх сайтів.

А сайт про Миколу Штепана, який загинув зовсім молодим, — а заповідався, за оцінкою Володимира Базилевського, на потужного поета і яскраву особистість, — викликав просто-таки потік поширень у мережі — понад 60.  З поширень допису видно, що земляки з Катеринопільщини почали шукати його книжки, згадувати сім’ю, включилася місцева бібліотека… Цей створений дітьми сайт став для них першою зібраною скарбницею інформації про поета. Такий приклад не один.

Спостерігаючи перебіг цих творчих змагань на сторінці конкурсу в мережі Facebook, користувачі взялися обирати сайти, нанесені на електронну мапу конкурсу, і персонально відзначати дітей, які розповідають про свою малу батьківщину. Такі нагороди отримали 35 команд.

***

Долучіться, підтримайте бажання підлітків пізнавати свою малу батьківщину!
Ми починаємо конкурс-2022 і хочемо заохотити учасників достойними відзнаками.

Як підтримати

Заказать звонок

Ресурс или чанк не найдены для шаблона с id= 'form-modal'
×