Літературна візитка краю-2021

Всеукраїнський конкурс створення вебсайтів

Умови конкурсу 2021

Положення

про другий Всеукраїнський конкурс створення вебсайтів

«Літературна візитка краю»

 

         1. Загальні положення

 1.1. Всеукраїнський конкурс “Літературна візитка краю” (далі Конкурс) проводиться

з метою:

– занурення молоді в культурний контекст свого краю, актуалізації імен видатних українських письменників, популяризації українського художнього слова;

утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед учнівської, студентської молоді та мешканців краю загалом;

– заохочення молоді до оволодіння сучасними IT-технологіями;

– розвитку інтелектуального та творчого потенціалу української молоді;

– формування у підлітків та молоді навичок дослідницької та командної роботи;

– створення середовища самореалізації для підлітків, які хочуть робити конкретні соціально важливі справи;

– плекання й заохочення активних творчих підлітків — майбутньої проукраїнської впливової молоді.

1.2. Команда має обрати одного з видатних, знакових (не обов'язково широко знаних, але помітних та вагомих у слові) літераторів свого краю (області) та створити невеликий, презентаційний, сайт, який розкриватиме особистість письменника та вагу його творчого набутку.
Сайт має містити біобібліографічні дані, фотоілюстрації, перелік творів, уривки або цілісні твори; за наявності — звукові та відеофайли, літературну критику тощо.

1.3. Вебсайт (його наповнення, меню, навігація) має бути створений українською мовою в період від 1 лютого 2021 р. до 1 травня 2021 р. і відповідати вимогам чинного українського законодавства.
Двомовні сайти до участі в Конкурсі не допускаються (за винятком тих, які розповідають про кримськотатарських письменників або присвячені майстрам художнього перекладу та містять зразки оригінального тексту).

Роботи оцінюються за якістю дизайну, зручністю навігації, повнотою розкриття творчості та особистості письменника.

1.4. Під час проведення конкурсу обробка персональних даних учасників здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних».

 

            2. Організація Конкурсу

2.1.
До складу Оргкомітету запрошуються учасники громадських, благодійних і волонтерських організацій, фахівці в галузях літератури та IT-технологій, науковці, науково-педагогічні працівники тощо. В Оргкомітеті можуть працювати представники організацій — партнерів конкурсу (за згодою). Роботу Оргкомітету координує засновник Конкурсу.

2.2. Оргкомітет здійснює публікацію умов Конкурсу, протягом його роботи надсилає поточну інформацію зареєстрованим для участі командам (через надані ними адреси електронної пошти), а також забезпечує роботу Конкурсу в цілому.

2.3. Оргкомітет Конкурсу формує експертну комісію (фахове журі), яка оцінюватиме створені учасниками Конкурсу вебсайти. До складу експертної комісії можуть входити представники організацій — партнерів конкурсу. Їхня кількість не може перевищувати третини кількісного складу комісії.

 

         3. Умови участі в Конкурсі

Конкурс проводиться з 1 лютого 2021 р. до 30 червня 2021 р. серед команд у складі 4-х учнів 8—11 класів закладів загальної середньої освіти та професійно-технічних навчальних закладів, а також вихованців закладів позашкільної освіти — віком від 13 до 17 років включно (далі — учасники) та вчителя, керівника-координатора команди (це може бути вчитель української літератури, вчитель інформатики або інший). Керівником команди може бути і шкільний бібліотекар або бібліотекар місцевої (міської чи сільської) книгозбірні. 

 

         4. Порядок проведення конкурсу

4.1. Конкурс проводиться у три етапи:

І етап — створення вебсайтів.

Термін проведення: лютий 2021 р. — квітень 2021 р.

ІІ етап — робота журі Конкурсу.
Термін проведення: травень 2021 р.

ІІI етап — відзначення успішних учасників Конкурсу та нагородження переможців (очний або, через обставини карантину, заочний).
Термін проведення: червень 2021 р.

4.2. Для участі в І етапі Конкурсу необхідно:

– до 1 березня 2021 р. (реченець — 28.02.2021 о 23:59) заповнити анкету-заявку №1 за адресою: https://litvizytka.org.ua/2021#registration   та надіслати її організаторам.

Що швидше команда надішле заявку, то швидше отримає підтвердження та зможе взятися до створення сайту.
Опрацювання заявок та надання відповідей триватиме за порядком надходження заявок до 5-го березня.

– до 1 травня 2021 р. (реченець — 30.04.2021 о 23:59) створити сайт-візитку про одного із знакових, видатних літераторів своєї малої батьківщини.
Створивши цей сайт, учасники Конкурсу надсилають його адресу та уточнені дані про команду за наданою організаторами анкетою-заявкою №2(і створити, і надіслати сайт потрібно до 1 травня 2021 р.)

Стежку (посилання) на анкету-заявку №2 кожна команда-учасник отримає в березні 2021 р. від Організаторів Конкурсу індивідуально — на електронну пошту, зазначену командою у Google-формі №1.

4.3. За результатами І етапу експертною комісією на II етапі буде здійснено відбір трьох команд, які будуть запрошені на ІІI етап — нагородження.

4.4. Строки, місце проведення ІІI етапу, списки команд учасників-переможців Конкурсу повідомляються відповідними листами закладам освіти в областях, місті Києві.

4.5. Для участі в ІІI етапі Конкурсу учасники повинні подати такі документи:

– копію наказу відповідного закладу освіти щодо участі в заході;

– медичну довідку про відсутність інфекційних хвороб і контакту з інфекційними хворими;

– довідку про щеплення;

– копію свідоцтва про народження, копію паспорта.

4.6. До місця проведення ІІI етапу Конкурсу учасники прибувають організовано в супроводі керівника (особи, яка супроводить), призначеного з числа педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, закладів позашкільної освіти, як виняток — у супроводі батьків (за згодою). Керівник (особа, яка супроводжує) відповідає за безпеку життя та здоров’я учасників Конкурсу в дорозі та під час проведення заходів, своєчасне оформлення документів.

4.7. Учасники Конкурсу зобов’язані дотримуватись цього Положення.

 

            5. Вимоги до створення вебсайтів та параметри оцінювання

5.1. На І етапі Конкурсу команда має створити вебсайт, який буде оцінюватися за наступними параметрами:

наповнення сайту — за показниками якомога більшого розкриття творчої особистості письменника та непересічності його таланту; при цьому варто брати до уваги збалансованість інформації та не переобтяжувати сайт зайвиною, повторами;

– дизайн — за показниками оригінальності та естетики подачі; наочності та зрозумілості викладеної інформації; оптимізації вебсайту під мобільну версію; зрозумілості та легкості запам’ятовування доменного імені (доменне ім’я повинне називати письменника — героя сайту та писатися латинкою з урахуванням правил української транслітерації. Наприклад: Левко Боровиковський — borovykovskyi).
На створених сайтах має бути банер Конкурсу з переходом на сайт Конкурсу, перехід на  Facebook-сторінку Конкурсу та його інтерактивну мапу: https://litvizytka.org.ua/mapa

– сайт можна формувати на основі конструктора або писати самостійно; доменне ім’я та хостинг, на якому розташований сайт, можуть бути як безплатними, так і платними (ці витрати бере на себе учасник або залучений ним місцевий меценат); мова програмування — за рішенням творців сайту;

– зручність — за показниками наявності елементів управління та меню, переходів і відкривання лінків; читабельності інформації (розміру шрифта, контрастності кольору літер, розумній ширині рядка тощо), легкості пошуку інформації; інструментів зворотного зв’язку; використання доцільних заголовків та ключових слів;

* на сайті не має бути сторонньої реклами (припустима тільки інформація про розробника конструктора).  

  культура подачі — за показниками грамотності, культури мови, охайності викладу матеріалу, естетики візуального оформлення сайту.

* сайти, які розповідають про сучасних літераторів від першої особи, зазначають контактні дані літераторів або пропонують купівлю книжок,  розцінюються Організатором як такі, що створені за ініціативи літератора на потребу приватного користання, та не допускаються до конкурсних змагань.

** обираючи письменника, якому хочете присвятити сайт, зверніть увагу на дотримання загальних положень конкурсу (п.1.1
1.3).

*** Конкурс відхиляє заявки, в яких зазначено літераторів, що працюють на російську літературу (20 чи 30% українськомовних текстів ситуації не міняють).
Літератор, російськомовний в побуті, так само не сприяє досягненню мети, яку ставить перед собою конкурс «Літературна візитка краю».

Якщо ви обрали героя сайту, не врахувавши мети конкурсу та порушивши його Положення, до 1 березня  маєте можливість змінити вибір, надіславши листа на адресу конкурсу : LitVizytka.Kraiu@gmail.com (повторно реєструватися не потрібно).

 

            6. Відзначення учасників та переможців

6.1. Учасники Конкурсу, — зокрема, ті, хто потрапив у довгий та короткий списки переможців, — отримують грамоти/дипломи та відзначаються пам’ятними подарунками.

6.2. Переможці Конкурсу нагороджуються одноденною мандрівкою (у червні 2021-го р.) до столиці або іншого історичного міста/містечка України, де відбудеться презентація переможних сайтів та екскурсійна програма.
Якщо карантинні застереження триватимуть, нагородження екскурсією буде замінено на грошові премії або цінні призи.

6.3. Інформація про переможні сайти оприлюднюється на офіційному вебсайті Конкурсу та в засобах масової інформації.

6.4. Усі створені на Конкурс сайти наносяться Організатором на інтерактивну мапу конкурсу: https://bit.ly/3cW3Zr5 — та автоматично стають доступними користувачам у будь-якій точці світу.

 

          7. Фінансування

7.1. Витрати на організацію та проведення Конкурсу здійснюються за рахунок коштів, не заборонених чинним законодавством.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Якщо у вас виникнуть запитання, звертайтесь за адресою:
LitVizytka.Kraiu@gmail.com
097 99 19 211


Стежити за перебігом Конкурсу можна на його сторінці в мережі Facebook:
https://www.facebook.com/LiteraturnaVizytkaKraiu/

Запрошуємо вподобати її та поширювати інформацію про конкурс.

***

Всеукраїнський конкурс створення вебсайтів «Літературна візитка краю» — майданчик для підлітків, які вміють ставити соціально важливі цілі.
Раді бачити вас у колі благочинців та партнерів конкурсу 

 

Анкета-заявка для участі у Всеукраїнському конкурсі.

Її треба надіслати до 1-го березня 2021 р. (реченець — 28.02.2021 о 23:59).

Заказать звонок

Ресурс или чанк не найдены для шаблона с id= 'form-modal'
×